2 Nisan 2013 Salı

La Roche Posay Anthelios SPF 50+ Fluid Extreme Güneş Koruyucu


Bunu da ikinci roaccutane tedavim sırasında kullanmam için önermişti doktorum.Ürün açıklaması ise şöyle:

Anthelios, UV ışınlarının neden olduğu cilt yaşlanması, cilt hasarları ve fotodermatitlerden korunmak amacıyla formüle edilmiştir. Bu amaçla çok yüksek UVA koruması sunmaktadır (UVA: IPD: 80 - PPD: 28). Öte yandan SPF 60+ değeri ile güneş yanıklarının oluşmasına karşı da yüksek koruma sunmaktadır. Anthelios , UVA ve UVBnin zararlı etkilerine karşı patentli  kombinasyonu içermektedir. Yağsız ve kolay uygulanabilir bir üründür. İçerdiği filtre sistemi fotostabildir. Foto, İmmünosüpresyon, Lupuz Eritematozu ve Polimorf Işık erüpsiyonunda %IOO koruma sağladığı klinik olarak ispatlanmıştır. Komedojenik değildir. Su geçirmez. Güneşe karşı tam koruyucudur. Çinko Oksit ve PABA türevlerini içermez. Opak filtre olarak TiOî ile desteklenmiştir.(http://www.dogalecza.com/ adresinden alıntıdır.)
Coppertone'a göre nispeten daha başarılı bulduğum ürün oldukça likit yapıda.Akışkanlığı sebebiyle uygulaması daha kolay.Parlama yapmıyor ve oldukça hafif.Yine de nemlendirici etkili olmadığından yumuşak bir his yaratmıyor.Bunu da düzenli kullanmamıştım ama bunun sorumlusu kesinlikle ürün değil,tamamen benim üşengeçliğimdi:)

2 yorum:

  1. Bu ürün bronzlaştırıyor mu?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kolay kolay bronzlaştırmıyor,ama gün boyu ve yaz boyunca güneşin altında kalacaksan bronzlaştırır yüksek korumalı olsa da,ben fazla güneş altında kalmıyordum bunu kullanırken

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...