2 Nisan 2013 Salı

Mario Badescu Cilt Bakım Ürünleri

Bir Amerikan markası.En önemlisi de hayvanlar üzerinde test edilmiyorlar.Oldukça doğal içeriklere sahip.Geçtiğimiz aylardan birinde Limango Box siparişimin içinden çıkan numunelerin resimleri şöyle:
Üst resimde soldan sağa tanıtmaya başlayalım bakalım.
1-Alfa Greyfurt Özlü Temizleme Losyonu.İsmi bu ama aslında tonik.Karma,kuru ve hassas ciltler için.Çok çok hafif kokulu ürün için resmi sitesindeki açıklama şu şekilde:
Turunçgil bazlı hafif, alfa greyfurt özlü temizleme losyonu, cildi yenileyip ölü hücrelerden arındırarak sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. İçeriğindeki aloe, hassas bölgeleri yatıştırırken, deniz yosunu özü ise matlaşmış ve kuru ciltleri beslemeye yardımcı olur.

Dolayısıyla benim cildime uygun bir ürün olmadığından etkileri için çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim.Ama bir kaç kez geceleri yatmadan önce kullandım ve sabah yüzüm kesinlikle yağlanmamıştı.Yine de alıp gün içinde kullanamam.

2-Acne Facial Cleanser.Az bir miktarı tüm yüzü temizlemeye yeten güzel bir temizleyici.Tüm cilt tipleri için uygun.Yine çok hafif kokuya sahip ürünün açıklaması:
Sivilce dolayısıyla tahriş olmuş cildi rahatlatmaya, içeriğinde bulunan
aloe vera jel ile papatya özü cildi onarmaya ve yumuşatmaya yardımcı olur. Kekik özü ve salisilik asit ise cilde arındırıcı bir etki sağlar.
Formülündeki hyaluronik asit, cildin doğal nem dengesini korumaya
destek olur.

Tam da benim için üretilmiş bir temizleyici.Yalnızca iki kere kullandım çünkü orijinal boyunu almadan elimdeki bitsin istemedim:)Yumuşacık bir his bırakıyor yüzde ve dengeleyici etkisi fark edilir düzeyde.Kurutma-gerilme yaratmıyor.Rahatlıkla tavsiye edebilirim.

3-C vitaminli Hyaluronik Emülsiyon.Karma,kuru ve hassas ciltler için.Tamamen kokusuz,serum kıvamında ve yağsız formüllü ürünün açıklaması:
Yağ içermeyen formülüyle erken yaşta oluşan kırışıklıkları hafifletmeye yardımcı olur. Cildi kurumaya, sıcağa ve kire karşı korumaya, canlandırıp yumuşatmaya, dolgunlaştırıp beslemeye destek olur. C vitamini açısından zengin bir kremdir.

Cilt tarafından kısa sürede emilmesi benim için çok önemli,yağsız ve hafif dokulu bir serum bulmanın oldukça güç olduğunu düşünüyorum.Bunu da iki-üç kere gece yatmadan sürmüştüm ve sabah cilt tonum daha aydınlık daha pürüzsüz görünüyordu.Tabi etkili sonuçlar için düzenli kullanmak gerekir ama etkili bir ürün olacağı belli.

4-AHA & Seramid bileşenli nemlendirici.Karma ve yağlı ciltler için.Oldukça yoğun ve kaşmir yumuşaklığında nemlendiricinin çok az bir miktarı tüm yüze yetiyor.Açıklaması:
Alfa hidroksi (meyve asitleri) içeren bu yağsız nemlendirici, cildinizi nemlendirmeye, içerdiği bitkisel bileşenlerle cildi temizlemeye ve pürüzsüz bir görünüm vermeye yardımcı olur. C vitamini yönünden zengindir ve antioksidan etkilidir.

Tamemen kokusuz nemlendirici o kadar yumuşak o kadar ipeksi ki sürmek çok keyifli.Ama gündüz kullanabileceğim gibi değildi,yağsız ama kaygan bir his bırakıyor,geceden sürünce sabaha ipeksi bir ciltle uyanıyorsunuz.Çok yoğun olduğu için cilt tarafından hemen emilmiyor.Yine de Tam boy ürünü alıp düzenli kullanımla tecrübe etmek istiyorum.

5-Özel Göz Kremi V.tüm cilt tipleri için uygun.Elimdeki küçücük kutusuna rağmen 20-25 kere kullanmışımdır ve hala yarısında,tam boy almaya gerek yok sanırım:) Bu da oldukça yoğun kıvamlı,vazelin gibi aslında,sürerken cilt ısınızla yumuşuyor ve yayılıyor.Buyrun açıklaması:
Göz kremleri serisindeki en yumuşak ürün olan özel göz kremi V,
kuru ve hassas göz bölgesinde tahrişe neden olmadan cildi nemlendirmeye 
ve yumuşatmaya yardımcı olur. Formülündeki E vitamini ve yerfıstığı yağı yoğun nem sağlamaya destek olur.

Göz kapaklarımın da yağlı olması sebebiyle gündüz kullanamıyorum gece kullanmayı tercih ediyorum.Gerçekten çok yumuşak kıvamlı.Bildiğimiz göz çevresi kremlerinden çok farklı olduğunu kullanınca anlarsınız zaten.Ama dediğim gibi vazelinimsi olduğu için gündüz kullanmak zor.Bitkisel yağ kokuyor.Göz çevresinde yağ bezeciklerine sebep olmuyor.

Son olarak resimlere eklemeyi unuttuğum Buğday tohumlu E Vitaminli Vücut Losyonu:


Tüm cilt tipleri için uygun ürünün açıklaması:
Cildi yağlandırmayan E vitaminli vücut losyonu, yumuşak kremsi yapısıyla cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. E vitaminiyle zenginleştirilmiş losyon, içeriğindeki bal özü ile nemi ciltte tutmaya yardımcı olur ve cilde hoş bir koku verir.

Cilt tarafından kolayca emilen ipeksi bir losyon.Hoş ve hafif bir kokusu var.Bütün vücuda uygulamaya yetmeyecek kadar az olduğu için sadece ellerimde kullandım ve oldukça memnun kaldım.


Diğer ürün çeşitleri,ürün içerikleri ve fiyatları,kullanan ünlüler gibi bilgilere resmi sitesinden ulaşmak için Tıklayın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...