2 Nisan 2013 Salı

Yaz gelmeden güneş kremleri için bir kaç tavsiye..

         Oldum olası yağlı bir cilt yapım olduğu için nemlendirici,krem,losyon,makyaj bazı,fondöten,güneş kremi gibi ürünlerden pek hazzetmedim.Çünkü genelde yüzümde bir ağırlık ve parlama hissi yarattılar.İstisnalar yok mu,elbet var.Hala tam anlamıyla ideal işte bu diyebileceğim bir ürüne rastlamamış olsam da en azından koruyuculuğuna güvendiğim üç üründen bahsetmek istiyorum.E yaz geliyor,bol bol güneşe maruz kalan ciltlerimiz,güneş iyi geliyor sansak da içten içe yıpranıyor.Etkilerini ileri yaşlarda daha net göreceğimizi düşündüğüm zararlara karşı önlem alsak hiç fena olmaz.Özellikle yıldan yıla yıprattığımız atmosfer sebebiyle zararlı UVA ve UVB ışınları ciddi yanıklardan cilt kanserlerine kadar bir dolu hasara sebep olurken..Dermatologların önerisi,cilt rengimiz ve yapısı ne olursa olsun 30 koruma faktörden aşağı ürün kullanmamamız yönünde,hatta mümkünse 50 faktörlük ürünleri tercih etmemiz tavsiye ediliyor.Tanıtacağım bu üç ürün de dermatolog tavsiyesi ile kullanılmış ürünlerdir.İlk ürünümüz Coppertone Forte SPF50.
Yüz ve vücut kullanımına uygun ürün yüksek koruma faktörü içeriyor.
Özellikler :

·        Suya dayanıklı
·        Nemlendirici, yumuşatıcı
·        Hipoalerjik
·        Non-komedojenik
·        Anti-oksidan
·        Yüz ve vücut kullanımına uygun
·        Yağsız
     Suya dayanıklı geniş spektrumlu, ultra UVA ve UVB güneş koruyucu bu ürün, cildi güneşin hasar verici ve erken yaşlanmaya neden olan ışınlardan korumak amacıyla, en güçlü filtrelerle formüle edilmiş olup nemlendirici ve yumuşaklık sağlayıcı etkisi mevcuttur. Yağsız kolay uygulanabilen yapısı cilt elastikiyetini arttırmaya yardımcı olurken, uygulama sonrası rahat bir his sağlar.
     Son teknoloji güneş filtrelerinin bir kombinasyonu olan Coppertone  Forte, etkinliği garanti etmekte ve güneşin cilt kanserlerine neden olan, lekelenmeler ve erken cilt yaşlılığı oluşturan uzun dönemli yan etkilerinden korunmak için maksimum koruma sağlamaktadır.
     Vitamin E ve zeytin yaprağı ekstresi ile güçlü bir antioksidan  etki sağlamakta olup bu özellik güneş koruyucular için önem taşımaktadır. İçerdiği panthenol (provitamin B5), cildi rahatlatırken cilt üzerine zararlı etkileri de önlemeye yardımcı olur. Renklendirici ve parfüm içermez. Dermotolojik olarak test edilmiştir.
UYGULAMA: Güneşe maruz kalmadan 15 dakika önce güneşe maruz kalacak cilt bölgelerine uygulanır. Bütün güneş koruyucularda olduğu gibi, birkaç saat ara ile yeniden uygulanır. Yüzme, aşırı terleme ve kurulanma sonrası yeniden uygulanır.(http://www.eczanemizde.com adresinden alıntıdır.)
İyi hoş koruması üst düzey,cildi kapamıyor,nemlendirici etkili,suya dayanıklı ama benim cildimde  parlamaya sebep olduğu için uzun süre kullanamamıştım.Bütün yaz yetecek kadar çok,zira yoğun kıvamlı bir krem.Roaccutane kullandığım süreçte önermişti doktor.Ben yine de yüzümden çok vücudumda kullanarak bitirdim.Vücut için belki yine alabilirim.
Göz yormayalım,bir sonraki yazı La roche posay hakkında olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...